O nas

Jak właściwie wszystko się zaczęło?

Z mieszanki pasji, nabytego doświadczenia i różnych umiejętności trzech osób, rodziny.

Można by powiedzieć, że pomysł na nasz sklep przyszedł nagle, niespodziewanie, spontanicznie i stosunkowo niedawno. Jednak długoletnia potrzeba spełniania się na tle artystycznym i swego rodzaju wolność w wykonywanej pracy i produktach budziła się w nas już od wielu lat, aż w końcu wzięła górę.

Po dość długiej tułaczce związanej z niepewnością (niekiedy związaną ze zbieraniem cennego doświadczenia i wiedzy nawet za granicami Polski) pojawiła się potrzeba pokazania, że pewne standardy, do których wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni można zmienić. Wiedzieliśmy, że przecież to my sami przesuwamy pewne granice i że zawsze można lepiej.

Znaleźliśmy mały lokal, który własnoręcznie, niewielkimi siłami wyremontowaliśmy, wyczyściliśmy i przystosowaliśmy do produkcji naszych wyrobów - sprowadziliśmy grubą warstwę granitu, na którą wylewamy zagotowany cukier i do którego dodajemy barwniki.

Od zera zbudowaliśmy murek ze szklanymi szybami, który odgradza naszych gości od gorącego i zarazem lepkiego materiału jakim jest karmel. Nasza ekscytacja sięgnęła zenitu, gdy samodzielnie zakończyliśmy remont i nie mogliśmy się już doczekać, by zacząć tworzyć słodkie cudeńka... I wówczas pojawiła się burza pomysłów.

Chcieliśmy czegoś trochę innego, niestandardowego, a przede wszystkim czegoś co spodobałoby się każdemu bez względu na wiek. Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy znajdzie oryginalny prezent dla drugiej osoby. Miejsce, w którym każdy smakosz poczuje się jak w raju i będzie miał w czym wybierać. Miejsce, do którego dzieci z uśmiechem będą chciały wracać, a rodzice będą pewni, że wybrali dobrze.Wielu z naszych klientów często lubi podkreślać, że nasze podejście do nich jest zgoła inne, a atmosfera panująca w lokalu jest rodzinna i ciepła.
Nawet wnętrze, wprawdzie niewielkiego i skromnego lokalu, ma dla nas znaczenie. Staramy się dekorować nasz sklep inaczej - nie tak, by przypominał kolejny, standardowy sklep ze słodyczami, których przecież wszędzie jest mnóstwo. Nawet takie drobiazgi jak ozdoby i oświetlenie mają duże znaczenie i powinny zachęcić do wejścia

Bardzo chcieliśmy to osiągnąć i wciąż nad tym pracujemy. Nie chcemy 'naskakiwać' na klienta czy zmuszać go do jakiegokolwiek zakupu. Lubimy, gdy sami, świadomie dokonujecie wyboru, cieszycie się z podjętej decyzji i chętnie wracacie do nas z uśmiechem... jak do znajomych, jak do rodziny, nawet na krótką pogawędkę. Lubimy, gdy później wracacie i opowiadacie nam, że produkt zakupiony u nas wywołał dużo uśmiechów u Waszych dzieci, sprawił przyjemność ukochanej osobie lub niezwykle smakował znajomym z pracy, których poczęstowaliście, albo okazał się być świetnym, unikalnym pomysłem na prezent dla kolegi, którego chcieliście pozytywnie zaskoczyć.

Halloween i Święta Bożego narodzenia już za nami, Sylwester i Dzień Babci i Dziadka również niedawno minęły. Obecnie szykujemy się na Walentynki, a w głowach mamy już całą moc pomysłów na Wielkanoc i okres letni. Mówimy Wam o tym wszystkim nie bez powodu - funkcjonujemy od raptem czterech miesięcy, ale nie zwalniamy i z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy do tej pory nam zaufali. Wasze opinie i reakcje są dla nas bezcenne i dają dużo sił, oraz zapewniają, że warto robić to wszystko właśnie dla Was. Spotkaliśmy się z olbrzymią ilością ciepłych słów z Waszej strony i chcemy byście wiedzieli, że dają nam one dużo pozytywnej energii.

Kontakt

Siedziba:
ul. Ruska 47/48
Wrocław 50-079

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 790-333-413
lub mailowego biuro@pracowniakarmelu.com

Dołącz do nas na Facebooku i Instagramie i bądź na bieżąco! :)